Достапни линкови

Помпео - Борбата со корупцијата клучна за членството во НАТО и ЕУ


Помпео - Борбата со корупцијата клучна за членството во НАТО и ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Северна Македонија ќе биде силна земја сојузник во НАТО, рече американскиот државен секретар Мајк Помпео при посетата на Охрид. Премиерот Зпрам Заев вели дека членство во НАТО значи постигнување на една историска цел.

XS
SM
MD
LG