Достапни линкови

Помпео човекот од доверба на Трамп?


Помпео човекот од доверба на Трамп?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Американскиот државен секретар Мајк Помпео доаѓа во посета на Македонија. Тој е еден од најдлоготрајните соработници на американскиот претседател Доналд Трамп. На што се должи тоа?

Категории

XS
SM
MD
LG