Достапни линкови

Помпео: Ако Русија плаќа Талибанци да убиваат Американци, ќе зажали


Помпео: Ако Русија плаќа Талибанци да убиваат Американци, ќе зажали
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:20 0:00

Американскиот државен скретар Мајк Помпео, во интервју за РСЕ, изјави дека разговарал со рускиот колега Сергеј Лавров во врска со извештаите дека Русија наградувала Талибанци за да убиваат американски војници. Помпео се осврна и на настаните во Белорусија и ембаргото за оружје за Иран.

XS
SM
MD
LG