Достапни линкови

Помош за мигрантите кои живеат на отворено кај Велика Кладуша

Членките на Здружението на жени „Извор“ од Бужим ја посетија населбата Поље кај Велика Кладуша, каде што има околу 300 мигранти. Им подарија пакети со ручек и со основни потреби, како и слатки на најмладите. Околу 2.500 мигранти живеат во кантонот Уна-Сана. Околу 1.500 се сместени во три прифатни центри, додека останатите се сместени во напуштени објекти и илегални кампови.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG