Достапни линкови

Помошта за Авганистан станува прашање на живот или смрт


Помошта за Авганистан станува прашање на живот или смрт
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Од доаѓањето на Талибанците на власт во Авганистан, економската ситуација во земјата драстично се влошува. Без хуманитарна помош од странство, многумина Авганистанци страхуваат дека нема да ја преживеат зимата.

Категории

XS
SM
MD
LG