Достапни линкови

Полска - еден од клучните проблеми на ЕУ


Полска - еден од клучните проблеми на ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

На самитот на ЕУ во Брисел, лидерите на земјите членки расправаа и за можни строги сакнкции против Полска. Причина е тоа што Уставниот суд на Полска прогласи како неуставни дел од законодавството на ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG