Достапни линкови

Полицијата со солзавец го растури протестот на жените во Истанбул


Полицијата со солзавец го растури протестот на жените во Истанбул
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Жени протестираа во Истанбул за да го одбележат 25 ноември Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените. Тие извикуваа слогани дека нема да се откажат од Истанбулската конвенција на Советот на Европа. Полицијата за борба против нереди, која постави барикади на крајот од улицата за да ги спречи да продолжат понатаму, употреби солзавец кога група демонстранти се обиде да ги пробие бариерите.

Категории

XS
SM
MD
LG