Достапни линкови

Пожарникарката Денчовска: Горда сум на униформата што ја носам


Пожарникарката Денчовска: Горда сум на униформата што ја носам
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Во пожарникарската професија нема математички шаблони и затоа никогаш не знаеме што ни носи денот и со каков предизвик ќе се соочиме, вели Билјана Денчовска, првата жена пожарникарка во Противпожарната бригада на град Скопје.

XS
SM
MD
LG