Достапни линкови

Ако има пожар нема да се гаси авионски


Ако има пожар нема да се гаси авионски
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:57 0:00

Противпожарните авиони не може да летаат, не се сервисирани, оти лани беше спроведена неуспешна постапка за сервисирање. Зависиме од еден оператор, а тие секоја година за 30 до 40 отсто ги зголемуваат цените, вели Беким Максути, директор на Дирекцијата за заштита и спасување.

Категории

XS
SM
MD
LG