Достапни линкови

5 поенти за „Трамвај на тркала“


5 поенти за „Трамвај на тркала“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Брз автобуски превоз е проектот на град Скопје за подобрување на јавниот превоз, кој треба да профункционира во 2025-та година. 70 милиони евра е заемот од ЕБОР. Меѓутоа, не станува збор за трамвај, кој со децении го чекаа скопјани, а многумина не веруваат дека тоа е решението за јавниот превоз.

Категории

XS
SM
MD
LG