Достапни линкови

5 поенти ЗА - вториот круг од Локалните Избори


5 поенти ЗА - вториот круг од Локалните Избори
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Во недела на 31 Октомври во 44 општини се бира градоначалник во вториот круг од локалните избори. Главната битка е изборот за градоначалник на Скопје. Од поголемите градови се гласа и во Битола, Тетово, Охрид и во Гостивар, како и во скопските општини Карпош и Центар.

Категории

XS
SM
MD
LG