Достапни линкови

5 поенти за случајот „Монструм“


5 поенти за случајот „Монструм“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Казни доживотен затвор за случајот „Монструм“, добија Алил Демири и браќата Агим и Африм Исмаиловиќ, обвинетиот Хаки Азири доби казна затвор од 9 години, а Фејзи Азири е осуден на казна затвор од 15 години. Поради недостаток на докази, ослободен е обвинетиот Сами Љута. Тие се осудени за убиствата кај Смилковско Езеро во 2012.

Категории

XS
SM
MD
LG