Достапни линкови

5 поенти за пописот 2021


5 поенти за пописот 2021
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Како ќе се спроведува пописот, кои се резиденти, а кои нерезиденти, и се друго што треба да знаете за оваа статистичка операција.

Категории

XS
SM
MD
LG