Достапни линкови

„Љубовта е посилна од стравот“: Поддржувачите на Навални излегоа на протести во ново светло

По масовните антивладини митинзи на кои се случи брутална акција и илјадници притвори, приврзаниците на затворениот руски опозициски политичар Алексеј Навални ноќта на 14 февруари користеа светла од мобилни телефони, фенери и свеќи како нова форма на протест со тишина - но видлива.

Не беше можно да се утврди колку луѓе учествувале во акцијата на национално ниво, при што не биле пријавени притвори.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG