Достапни линкови

Повеќе од 200 диви депонии во регионот на Приштина

Ова е дива депонија во селото Лебане во општина Приштина. И покрај тоа што општинските власти го исчистија овој простор кој се наоѓа во непосредна близина на магистралниот пат „Ибрахим Ругова“, граѓаните продолжуваат да фрлаат смет.

Ова е дива депонија во селото Лебане во општина Приштина. И покрај тоа што општинските власти го исчистија овој простор кој се наоѓа во непосредна близина на магистралниот пат „Ибрахим Ругова“, граѓаните продолжуваат да фрлаат смет.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG