Достапни линкови

Победа за Кремљ извојувана со нерегуларности


Победа за Кремљ извојувана со нерегуларности
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

На парламентарните избори во Русија, очекувано, победи Единсвена Русија, партијата на претседателот Владимир Путин. На социјалните мрежи се појавуваа видеа со низа нерегуларности, а на многу опозициски личности воопшто и не им беше дозволено да се кандидираат.

Категории

XS
SM
MD
LG