Достапни линкови

Политички игри: Олимпијадата во Москва во 1980 година

Среде тензиите од Студената војна, Летните олимписки игри пред 40 години беа исто толку политички спектакл, како и спортски настан.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG