Достапни линкови

Плаќање со лик во метро во Москва


Плаќање со лик во метро во Москва
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Во метрото во Москва, патниците можат да платат со својот лик. На сите станици се поставени камери за препознавање по лик. Тоа го олеснува плаќањето, но и предизвикува загриженост дека камерите се користат и за други намени.

Категории

XS
SM
MD
LG