Достапни линкови

Пет точки на (не)согласување меѓу Скопје и Софија


Пет точки на (не)согласување меѓу Скопје и Софија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Кои се клучните проблеми во односите меѓу Македонија и Бугарија? Што бара Бугарија, на што се согласува власта во Скопје, на што реагираат македонските институции, опозицијата и многмина јавни личности?

Категории

XS
SM
MD
LG