Достапни линкови

Петте столба на исламот


Петте столба на исламот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

Втора последователна година, пандемијата го менува начинот на кој муслиманите го слават месецот на Рамазанскиот пост кој почна денеска. Кои се петте столба на Исламската вера?

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG