Достапни линкови

Петличковски: Комбинирањето вакцини е безбедно и дава ефект


Петличковски: Комбинирањето вакцини е безбедно и дава ефект
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00
Директен линк

Кај човек вакциниран со две дози на Спутник, третата доза на Спутник нема да предизвика толкаво засилување на имунитетот како трета доза од Фајзер“, уверува директорот на Институтот за имунобиологија и хумана генетика Александар Петличковски

XS
SM
MD
LG