Достапни линкови

Пензионерите може да бидат спокојни


Пензионерите може да бидат спокојни
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:26 0:00

Пензионерите може да бидат сосема спокојни, Пензискиот фонд е во стабилна состојба, пензиите како и досега ќе си продолжат со тековна, редовна, навремена исплата, вели директорката на ПИОМ Билјана Јовановска во интервју за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG