Достапни линкови

Пендаровски - Помогнав во деблокирање на ќор-сокакот со Бугарија


Пендаровски - Помогнав во деблокирање на ќор-сокакот со Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:05 0:00

Дадов политички ветер во грб на нашата страна во комисијата со Бугарија, во спротивно ќе имавме блокада кон ЕУ од Софија, вели претседателот Стево Пендаровски во интервјуто за РСЕ во кое се зборува и за октомвриските очекувања од ЕУ, за СЈО и опасноста Охрид да го загуби стаусот во УНЕСКО.

Категории

XS
SM
MD
LG