Достапни линкови

Пендаровски бара единство, а Мицковски вонредни избори


Пендаровски бара единство, а Мицковски вонредни избори
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Претседателот Стево Пендаровски БАРА единство по одлуката за недоделување датум за преговори од ЕУ. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски пак побара и оставка од премиерот Зоран Заев и предвремени избори.

XS
SM
MD
LG