Достапни линкови

Папата Франциск: го загубивме вкусот на братството


Папата Франциск: го загубивме вкусот на братството
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Соживотот во Северна Mакедонија е пример во Европа, им порача папата Франциск на политичарите во земјава. Тој денеска пред илјадници верници на Плоштадот „Македонија“ одржа Света Литургија каде истакна дека како човештво се заситивме од поврзување и оти сме го загубивме вкусот на братството.

Категории

XS
SM
MD
LG