Достапни линкови

Папата Франциск во Скопје


Папата Франциск во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Република Северна Македонија е мост меѓу Истокот и Западот и место каде се среќаваат голем број културни струи, и претставува олицетворение на карактеристиките на регионот, истакна папата Франциск во обраќањето пред државниот врв и дипломатскиот кор во „Вила Водно“.

Категории

XS
SM
MD
LG