Достапни линкови

Пановска-Ставридис: Не чекајте, прегледајте се навреме од лимфом


Пановска-Ставридис: Не чекајте, прегледајте се навреме од лимфом
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:40 0:00

Директорката на Клиниката за хематологија, професор Ирина Пановска-Ставридис апелира пациентите редовно да се прегледуваат, зошто смртноста не само од лимфом, туку и од другите болести кои не се откриваат и третираат навреме, ќе биде поголема од смртноста на пациентите заболени од ковид 19.

Категории

XS
SM
MD
LG