Достапни линкови

Пандемијата на ковид-19 и крводарителството


Пандемијата на ковид-19 и крводарителството
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:01 0:00

Здравствените системи во светот мака мачат со недостиг на крв, бидејќи пандемијата на ковид-19 ја попречува нивната способност да собираат крв од дарители на работните места и на факултетите. Во Темата на неделата пренесуваме два примера.

Категории

XS
SM
MD
LG