Достапни линкови

Отпад и диви депонии во Скопје, пластика во Вардар


Отпад и диви депонии во Скопје, пластика во Вардар
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Дивите депони стануваат честа слика во Скопје. Во населбата Аеродром во близина на хотел Хилтон забележавме дека е одложен отпад од градежни активности. Во реката Вардар, пак, пласиката станува дел од флората и фауната. Проблемот со отпадот во Македонија е долгогодишен.

Категории

XS
SM
MD
LG