Достапни линкови

Отава блокирана две недели, полицијата предупредува


Отава блокирана две недели, полицијата предупредува
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Веќе две недели трае протестот на камионџиите во Канада против задолжителното вакцинирање или карантин за премин на границата. Отава е блокирана, како и главните гранични премини со САД. Полицијата предупреди дека ќе превземе мерки за отстранување на блокадите, но демонстрантите не отстапуваат.

Категории

XS
SM
MD
LG