Достапни линкови

Осумнаесетгодишен Украинец се грижи за браќата и сестрите, мајка им била убиена


Осумнаесетгодишен Украинец се грижи за браќата и сестрите, мајка им била убиена
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Мајката на Вјачеслав Јалов, Марина (37), беше убиена во Донбас од руско гранатирање додека заедно одеа дома. Тој сега е евакуиран во западна Украина со неговите двајца помали браќа и две помали сестри, кои планира да ги воспитува сам.

Категории

XS
SM
MD
LG