Достапни линкови

„Остануваме луѓе“: собирање на тела на руски војници за размена за мртви Украинци


„Остануваме луѓе“: собирање на тела на руски војници за размена за мртви Украинци
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Украински доброволци открија околу 20 тела на загинати руски војници во близина на селото Довенке во областа Харкив. Остатоците биле во шумата надвор од селото. По судско-медицинскиот преглед, посмртните останки на некои руски војници може да бидат понудени во замена за телата на украинските војници.

Категории

XS
SM
MD
LG