Достапни линкови

Османи: Според правилата на ЕУ, Бугарија може да не блокира и за тоа дали е Вардар чист или не


Османи: Според правилата на ЕУ, Бугарија може да не блокира и за тоа дали е Вардар чист или не
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:23 0:00

Што предложила македонската делегација во Софија? Што значи ветувањето за одбивање од територијални, малцински и историски претензии кон Бугарија кое заменик шефот на бугарската дипломатија го цитираше на состанокот на ЕУ? Погледнето го интервјуто со министерот за надворешни работи Бујар Османи

Категории

XS
SM
MD
LG