Достапни линкови

Османи: Диспропорционална реакција е повлекувањето на бугарскиот амбасадор


Османи: Диспропорционална реакција е повлекувањето на бугарскиот амбасадор
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Министерот за надворешни работи Бујар Османи изразува жалење за ваквиот чекор кој смета дека е неоснован, непоткрепен со валидни аргументи и непропорционален. Во неделното интервју за радио Слободна Европа вели дека засега не се размислува за повлекување на македонската амбасадорка во Софија и останува на ставот за продолжување на дипломатскиот дијалог меѓу двете земји.

Категории

XS
SM
MD
LG