Достапни линкови

Опасностите во Европа по поразот на Исламската држава


Опасностите во Европа по поразот на Исламската држава
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Се чини дека деновите на така-наречената Исламска држава се при крај, но што со екстремистите кои биле таму а се враќаат во земјите во Европа, меѓу кои и во Македонија? Твитот на американскиот претседател Доналд Трамп дека европските земји треба да превземат стотици заробени милитанти и да ги изведат пред суд, го отвори прашањето за безбедноста во Европа по евентуалниот пораз на Исламската држава.

Категории

XS
SM
MD
LG