Достапни линкови

Опасни игри: Децата во Украина во војна

Фотографиите направени во време на руската инвазија на Украина доловуваат момчиња кои имитираат возрасни борци со лажно оружје, контролни пунктови и артилерија.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG