Достапни линкови

Образованието треба да е дел од онлајн еко системот


Образованието треба да е дел од онлајн еко системот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Далечинското учење нуди репродукција која е потребна во стандардниот образовен процес, смета Филип Макрадули, студент на ФЕИТ. Меѓутоа, клучно е сите студенти да имаат соодветен уред за пристап до тие онлајн материјали, а „од 60 до 70 студенти“ пријавиле на почетокот дека немаат уреди за следење на наставата, информираше Борјан Ефремов, претседател на Универзитетското студентско собрание на УКИМ.

Категории

XS
SM
MD
LG