Достапни линкови

Олимпијадата во Токио како надеж за излез од пандемијата


Олимпијадата во Токио како надеж за излез од пандемијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Откако лани беа одложени Олимписките игри во Токио, годинава, јапонскиот премиер и Меѓународниот олимписки комитет се решени да се одржат. Предвидени се за во јули, но уште многу прашања остануваат отворени.

Категории

XS
SM
MD
LG