Достапни линкови

Од Скопје, преку облаците, цели кон НАСА


Од Скопје, преку облаците, цели кон НАСА
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Младата скопјанка Доротеа Боцевска знае за својата љубов кон авијацијата откако знае за себе. Вели дека нејзина конечна дестинација се светските вселенски агенции. За да стигне до таму, почнала од својата прва професионална обука во школа за летање. Верува во својот детски сон и ги охрабрува младите да не се откажуваат од она што го замислиле.

Категории

XS
SM
MD
LG