Достапни линкови

Од најголемата воена вежба на НАТО во Македонија


Од најголемата воена вежба на НАТО во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Американските трупи им се придружија на војниците од Британија, Франција, Италија и сојузничките земји во регионот во воената вежба што се одржува во најновата членка на НАТО, Северна Македонија, со цел да се покаже воената подготвеност на источните граници на Алијансата.

Категории

XS
SM
MD
LG