Достапни линкови

Од музеј до џамија: Аја Софија

Со неодамнешниот потег за враќање на Аја Софија во Истанбул во џамија завршува скоро еден век откако зданието беше симбол на секуларна Турција.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG