Достапни линкови

Од автопатот кон Косово завршено е само промотивното видео


Од автопатот кон Косово завршено е само промотивното видео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Од долго најавуваниот автопат од Скопје до границата со Косово, завршено е само промотивното видео како би изгледал. Веќе трета година се гради првата, полесна, делница од 2 километри која според првичните најави веќе требаше да биде „разгазена“. За покомплицираната делница од 10 километри засега има само план. Патот кон Косово има по една лента во двата правци, еден неосветлен тунел и е полн со крпеници.

Категории

XS
SM
MD
LG