Достапни линкови

Одеса подготвена за одбрана од руски напад

Центарот на Одеса, клучен украински град во Украина на Црно Море, е претворен во тврдина. Украинските сили се подготвени за одбрана на градот од можен напад од руските сили.
Украинските сили тврдат дека се водат жестоки борби во соседниот град Миколаив, кој е на патот за Одеса.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG