Достапни линкови

Одговорно кон летот во височините


Одговорно кон летот во височините
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Пред 8 години почнал да лета, а денеска е сериозен натпреварувач во две дисциплини во параглајдерство. Младиот Адам Спиркоски од Прилеп вели дека параглајдерството е за секој што е одговорен авантурист и ги сака планините. Што има да порача тој?

XS
SM
MD
LG