Достапни линкови

„Одбрана на Европа“ - голема воена вежба во Полска

Илјадници американски, полски и француски војници учествуваат во воената вежба во Полска, наречена Одбрана на Европа 2022. Воздухопловни и копнени сили увежбуваат одбранбени акции и ја покажуваат соработката на американските сили со НАТО сојузниците.


16x9 Image

Љупчо Наќев

Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

Категории

XS
SM
MD
LG