Достапни линкови

„Одбрана на Европа“ - голема воена вежба во Полска

Илјадници американски, полски и француски војници учествуваат во воената вежба во Полска, наречена Одбрана на Европа 2022. Воздухопловни и копнени сили увежбуваат одбранбени акции и ја покажуваат соработката на американските сили со НАТО сојузниците.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Љупчо Наќев

Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

Категории

XS
SM
MD
LG