Достапни линкови

Одбиваат да побегнат: Украински цивили во Авдијивка


Одбиваат да побегнат: Украински цивили во Авдијивка
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Со постојаното руско гранатирање и без струја и вода, животот во источниот украински град Авдијевка е опасна секојдневна борба. Околу 3.000 цивили остануваат во градот, кој пред војната имаше 20.000 жители.

Категории

XS
SM
MD
LG