Достапни линкови

Овој воз сега е дом за Украинци раселени поради војна


Овој воз сега е дом за Украинци раселени поради војна
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Нивните домови се уништени од руски ракети, а сега живеат во воз во Ирпин, во близина на Киев. Едно мало девојче се теши од гушкање кукла спасена од станот на нејзиното семејство пред да изгори. Друг жител вели: „Тешко ми е да зборувам за тоа. Ме полудува“.

Категории

XS
SM
MD
LG