Достапни линкови

„Ова е затвор, а не центар за азил“


„Ова е затвор, а не центар за азил“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Хуманитарци ја повикуваат владата на Романија да им помогне на стотиците мигранти кои живеат во напуштени објекти во градот Тимсоара. Се кријат таму, бидејќи, како што велат, во центарот за азил е како во затвор, па дури и полошо.

Категории

XS
SM
MD
LG