Достапни линкови

Обичните маски за лице не се доволни за заштита од Ковид 19


Обичните маски за лице не се доволни за заштита од Ковид 19
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Повеќе држави во ЕУ веќе наредија задолжително носење на заштитни маски во јавност со повисок квалитет, поради ширењето на мутираниот коронавирус. Чешка компанија произведува респираторни заштитни маски против Ковид 19, кои се ефикасни, квалитетни и можат да се користат повеќе денови.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG